TÜRKİYE 23.VERGİ HAFTASI KUTLU OLSUN
TÜRKİYE 23.VERGİ HAFTASI KUTLU OLSUN

TÜRKİYE 23.VERGİ HAFTASI KUTLU OLSUN….

Verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla her yıl şubat ayının son haftası Vergi Haftası olarak kutlanmaktadır.

23. Vergi Haftası bu yıl 27 Şubat – 4 Mart 2012 tarihleri arasında tüm yurtta çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır.

Bu kapsamda, illerinde ilk beşe giren gelir ve kurumlar vergisi rekortmenlerine ve diğer mükelleflere yönelik düzenlenecek yemekli toplantılarda Vergi Haftası anısına hazırlanmış plaket ve hediye kitleri sunulacaktır. Mükelleflere, sunulan hizmetler hakkında bilgi sunan tanıtım filmi gösterimi yapılacaktır. Ayrıca vergi daireleri, hafta boyunca yaklaşık 6.000 mükellefi işyerlerinde ziyaret ederek beklenti ve önerilerini paylaşacaktır.

Vergi Haftası için hazırlanan 75.000 afiş tüm illerde vatandaşların yoğun olarak bulundukları kamu kurum ve kuruluşları, meslek odaları ve toplu taşım araçları vb. yerlere asılacak olup, futbol müsabakalarında da “ Vergilendirilmiş Kazanç ile Daha İyi Bir Yaşam Daha İyi Bir Türkiye” ve “Vergi Geleceğimizdir Vergisiz Kazanca İzin Vermeyelim” yazılı pankartlar kullanılacaktır.

27 Şubat – 4 Mart 2012 tarihleri arasında ulusal ve yerel televizyon ve radyolarda Vergi Haftası reklam filmi yayınlanacaktır.

Vergi Dairesi Başkanlıkları ve Defterdarlıklar bünyesinde vergi konulu paneller düzenlenecek; gazete, radyo ve televizyonlarda da vergi konusunun işlendiği programlar gerçekleştirilecektir.

Vergi bilincinin geliştirilmesi konusunda bilgilendirmek amacıyla yaklaşık 145.000 öğrenci vergi dairelerine davet edilerek veya okullarında ziyaret edilerek kendilerine çeşitli hediyeler verilecektir.

Personelin motivasyonunun arttırılması ve çalışanlarla yöneticiler arasındaki iletişimin geliştirilmesi amacıyla illerde yemek, kokteyl ve çeşitli sosyal etkinlikler düzenlenecektir.

Gelir İdaresi Başkanlığı, vergi haftası etkinlikleri ile ülkemize katkı sağlayan ve topluma sunulan hizmetlerde payı olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür etmektedir.


BU HABERİ SOSYAL MEDYA DA PAYLAŞ