HALLERDE VATANDAŞA SEBZE VE MEYVE SATIŞI YAPILABİLİR Mİ?

TOPTANCI HALLERİNDEN VATANDAŞA SEBZE VE MEYVE SATIŞI YAPILABİLİR Mİ? :

“EVET AMA PARÇA veya KİLO İLE DEĞİL, KASA veya ÇUVAL İLE ALINIR İSE”

 

Sebze ve Meyve Ticaretinde Toptancı hallerinden hiçbir ayırım yapmaksızın bütün GERÇEK veya TÜZEL kişiler; en az SANDIK, KASA, ÇUVAL gibi o mala ait ASGARİ BİRİMİNİ talep etmek kaydıyla ürün satın alabilirler.

Ancak parça veya kilo esasına göre ürün satışı yasaktır.

Bu şekilde İşyeri olsun veya olmasın ürün satın almak isteyenler TOPTANCI HALLERİNDEN DİREKT ALIM yapabilirler.

Bize göre, hiçbir vatandaşımız ferdi olarak ucuz alışveriş yapabileyim diye, 1 Kasa Domates, 1 çuval patates veya 1 kasa elma alamayacağına göre, Medyada UCUZ ALIŞVERİŞ yapmanın formülü gibi yansıtılan TOPTANCI HALLERİNDEN alışveriş yapmak çokta kolay değildir.

Bize göre, bu durum Ekonomik Kriz nedeniyle Böyle bir eğilim içinde olunur ise, PAZARCI, MANAV ve MARKETLERİ derinden etkileyecek ve Aracıların ortadan kalkması ile ESNAFLARIN biraz daha daralmasına neden olacaktır.

Ekonomik Kriz Dönemlerinde tabii olarak tüm kesimler, Vatandaşlar giderlerini azaltmak istemektedirler. Bilinmesi gerekir ki Ekonomik Krizler, Önce BEYİNDE bitirilir. Tüm Vatandaşlar bu krizi Aşacağımıza inanmamız gerekmektedir. Harcamalarımızı ve Gelirimizi kontrollü olarak yapmamız gerekmektedir. Ve Böylece Harcamalar oldukça, Arz azalmayacak, Arz azalmayınca İşsizlik, Esnaf İflasları Duracaktır.

En Kısa sürede Krizden Çıkacağımıza inancımız vardır.

 

Saygılarımla,

Ahmet GÜNDÜZ

YMM

www.ahmetgunduz.com


BU HABERİ SOSYAL MEDYA DA PAYLAŞ