GEBZE TİCARET ODASI'NDA YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR AHMET GÜNDÜZ 10 MART 2016 TARİHİNDE “KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAME DÜZENLEME SEMİNERİ” KONULU SEMİNER VERDİ.

Yeminli Mali Müşavir Ahmet Gündüz; “KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAME DÜZENLEME SEMİNERİ” verdi.

Gebze Ticaret Odasında Yeminli Mali Müşavir Ahmet Gündüz tarafından  “Kurumlar Vergisi Beyanname Düzenlemesi" konulu seminer düzenlendi.

Gebze Ticaret Odası Üyeleri ve çok sayıda Muhasebeci ve Mali Müşavirlerin katıldığı semineri AG Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim AŞ. Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Yeminli Mali Müşavir Ahmet Gündüz tarafından verildi.  

Seminer, Oda Konferans Salonunda yapıldı. 

Program, Yeminli Mali Müşavir Ahmet Gündüz’ün sunumuyla devam etti. İnteraktif biçimde, sunumlar, görseller ve pratik bilgilerle devam eden seminer katılımcıların ilgisini çekti. Gündüz, açıklamasında “2015 Kurumlar Vergisi Beyannamesi düzenlemesi aşamasında dikkat edilmesi gereken hususları hatırlatarak, İndirim ve İstisnalara ve Kanunen Kabul edilmeyen giderlere dikkat edilmesini, Bilanço ve Gelir Tablolarında Mutlaka Dip Notlatrın yazılmasını” önerdi. 

Ayrıca YMM Ahmet Gündüz “2015 Kurumlar Vergisi Beyannamesi döneminin 01-25 Nisan 2016 tarihlerinde verilmesi gerektiğini, Kurumlar Mükelleflerinin ödenmeyen Geçici Vergilerini Beyannamelerinde mahsup etmemeleri gerektiğini, Ödenmeyen SGK Primlerini de Gider yazmamalarını, İstisna Kazançlarını da mutlaka beyanname üzerinden indirmeleri gerektiğini 100 TL Kurum Kazancının 20 TL Kurumlar Vergisi olduğu, Kar Dağıtım Stopajı ile Kurumların % 32 Vergi yüklerinin olduğunu” belirtti. 


BU HABERİ SOSYAL MEDYA DA PAYLAŞ