KOCAELİ TİCARET ODASINDA 25.08.2016 TARİHİNDE "6736 SAYILI VERGİ AFFI KANUNUN GETİRDİKLERİ" KONULU SEMİNERİNİ DÜZENLEDİK.

Kocaeli Ticaret Odası’nın Konferans Salonunda düzenlenen Semineri AG Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim AŞ. Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Yeminli Mali Müşavir Ahmet Gündüz tarafından verildi.  Seminere Oda Üyelerinin yanısıra çok sayıda SMMM ve Firma Sahipleri katıldı.

Seminer, Kocaeli Ticaret Odası’nda açış konuşması ile başladı. Meslektaşların Eğitim ve  Seminerlere gelmelerinin onlara güncel tutacağını belirtildi. Yeminli Mali Müşavir Ahmet Gündüz’ü ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade eden açılış konuşmasından sonra 2016 VERGİ AFFI Yasasının Oda üyelerince değerlendirilmesinin önemi anlatıldı.

Program, Yeminli Mali Müşavir Ahmet Gündüz’ün sunumuyla devam etti. İnteraktif biçimde, sunumlar, görseller ve pratik bilgilerle devam eden seminer katılımcılarca ilgiyle izlendi.

YMM Ahmet Gündüz, açıklamasında 6736 Sayılı Vergi Affı Kanunu ile Vergiden Sosyal Güvenliğe, Gümrüklerde ödenen vergilere, bir çok kurum ve kuruluşa olan Borçların 18 aya kadar yapılandırılabileceği, Kanunun 19.08.2016 tarihinde yayınlandığını, Mükelleflerin bir an önce Borçlarını yapılandırmalarının önemini belirtti. Ayrıca 2011-2012-2013-2014-2015 Yıllarına ait Gelri/Kurumlar ve KDV Matrahlarını artırmaları halinde Vergi İncelemesine girmeyeceklerini böylelikle Son 5 Yılın Vergi ve İnceleme Riskine karşı SİGORTA ettirilmesi mahiyetinde bir af olduğunu belirtti.

Ayrıca Kasa, Emtia, Makine/Teçhizat ve Ortaklar Cari hesabında bulunan tutarların Kanun Kapsamında düzeltilmesini içeren Kanun Hükümlerinin Mükellefler nezdinde değerlendirilmesi gerektiği,  Vergi Affı Kanunu ile bu güne kadar Kira, Menkul, Gayrimenkul, değer artışı kazancı gibi her hangi bir geliri olanların bu gelirlerini beyan etmemişler ise, Bu Kanunla Matrah artırımı yaparak beyan etmedikleri gelirleri nedeniyle incelenmeyeceğine ilişkin hükümleri ile tüm Vatandaşlarımızı ilgilendirmektedir” dedi.

Soru cevap şeklinde, yoğun geçen seminer tüm katılımcıların memnuniyeti ile sona erdi. 


BU HABERİ SOSYAL MEDYA DA PAYLAŞ