06.01.2017 TARİHİNDE K.ONYA SANAYİ ODASI’NIN ORGANİZASYONUYLA YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR AHMET GÜNDÜZ TARAFINDAN “DÖNEM SONU İŞLEMLERİ VE 2017 YILINA GİRERKEN YAPILMASI GEREKENLER SEMİNERİ” DÜZENLENDİ..

06.01.2017 tarihinde KONYA SANAYİ ODASI’NIN  organizasyonuyla Yeminli Mali Müşavir Ahmet Gündüz tarafından “DÖNEM SONU İŞLEMLERİ VE 2017 YILINA GİRERKEN YAPILMASI GEREKENLER  SEMİNERİ” düzenlendi.

KONYA SANAYİ ODASI’nın Konferans Salonunda düzenlenen Semineri AG Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim AŞ. Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Yeminli Mali Müşavir Ahmet Gündüz tarafından verildi.  Seminere Oda Üyelerinin yanısıra çok sayıda SMMM ve Firma Sahipleri katıldı.

Seminer, KONYA SANAYİ ODASI’nda açış konuşması ile başladı. Meslektaşların Eğitim ve  Seminerlere gelmelerinin onlara güncel tutacağını belirtildi. Yeminli Mali Müşavir Ahmet Gündüz’ü ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade eden açılış konuşmasından sonra DÖNEM SONU İŞLEMLER VE 2017 YILINA GİRERKEN YAPILMASI GEREKENLERİN önemi anlatıldı.

Program, Yeminli Mali Müşavir Ahmet Gündüz’ün sunumuyla devam etti. İnteraktif biçimde, sunumlar, görseller ve pratik bilgilerle devam eden seminer katılımcılarca ilgiyle izlendi.

YMM Ahmet Gündüz, açıklamasında DÖNEM SONU İŞLEMLERİ ile 2017 YILINA GİRERKEN YAPILMASI GEREKENLERİN detaylı bir şekilde anlattı.  İşletmelerde Yıl sonu envanterlerinin yapılmasının önemini, işletmenin mutlaka Stoklarını, Kasasını ve diğer tüm varlıklarının sayılarak muhasebe ile karşılaştırılması gerektiğini, Sayın Sonucuna göre oluşan Farkların kayıtlarının muhasebeleştirilerek REEL BİR BİLANÇO HAZIRLAMANIN hem Bankalar nezdinde, hem de diğer bilanço kullanıcıları açısından önemli olduğu vurgulandı.

Ayrıca Kasa, Emtia, Makine/Teçhizat ve Ortaklar Cari hesabında bulunan tutarların 5811, 6111, 6736 Sayılı Kanunlarla yapılan düzeltilmesini Muhasebeleştirilmesini, Matrah artırımı yapan mükelleflerin bu kayıtlarını da yıl sonunda muhasebelerini mutlaka yapmaları hatırlatıldı.

Soru cevap şeklinde, yoğun geçen seminer tüm katılımcıların memnuniyeti ile sona erdi. 


BU HABERİ SOSYAL MEDYA DA PAYLAŞ