10.01.2017 TARİHİNDE KOCAELİ TİCARET ODASI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR AHMET GÜNDÜZ SUNUMUYLA “DÖNEM SONU İŞLEMLERİ VE 2017 YILINA GİRERKEN YAPILMASI GEREKENLER SEMİNERİ” DÜZENLENDİ.

10.01.2017 tarihinde Kocaeli Ticaret Odası tarafından organize edilen ve Yeminli Mali Müşavir Ahmet Gündüz sunumuyla “DÖNEM SONU İŞLEMLERİ VE 2017 YILINA GİRERKEN YAPILMASI GEREKENLER  SEMİNERİ” düzenlendi.

KOCAELİ TİCARET Odası'nın Konferans Salonunda düzenlenen Semineri AG Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim AŞ. Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Yeminli Mali Müşavir Ahmet Gündüz tarafından verildi.  Seminere Oda Üyelerinin yanısıra çok sayıda SMMM ve Firma Sahipleri katıldı.

Program, Yeminli Mali Müşavir Ahmet Gündüz’ün sunumuyla devam etti. İnteraktif biçimde, sunumlar, görseller ve pratik bilgilerle devam eden seminer katılımcılarca ilgiyle izlendi.

YMM Ahmet Gündüz, açıklamasında DÖNEM SONU İŞLEMLERİ ile 2017 YILINA GİRERKEN YAPILMASI GEREKENLERİN detaylı bir şekilde anlattı.  İşletmelerde Yıl sonu envanterlerinin yapılmasının önemini, işletmenin mutlaka Stoklarını, Kasasını ve diğer tüm varlıklarının sayılarak muhasebe ile karşılaştırılması gerektiğini, Sayın Sonucuna göre oluşan Farkların kayıtlarının muhasebeleştirilerek REEL BİR BİLANÇO HAZIRLAMANIN hem Bankalar nezdinde, hem de diğer bilanço kullanıcıları açısından önemli olduğu vurgulandı.

Ayrıca Kasa, Emtia, Makine/Teçhizat ve Ortaklar Cari hesabında bulunan tutarların 5811, 6111, 6736 Sayılı Kanunlarla yapılan düzeltilmesini Muhasebeleştirilmesini, Matrah artırımı yapan mükelleflerin bu kayıtlarını da yıl sonunda muhasebelerini mutlaka yapmaları hatırlatıldı.

Soru cevap şeklinde, yoğun geçen seminer tüm katılımcıların memnuniyeti ile sona erdi. 


BU HABERİ SOSYAL MEDYA DA PAYLAŞ