GEBZE TİCARET ODASINDA AG YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE BAĞIMSIZ DENETİM A.Ş. YÖNETİM KURULU BAŞKANI YMM AHMET GÜNDÜZ SUNUMU İLE 16.10.2017 TARİHİNDE SAAT:14.0'DA İNŞAAT MUHASEBESİ VE KDV İADE İŞLEMLERİ SEMİNERİ DÜZENLİDİK.

16.10.2017 tarihinde GEBZE TİCARET ODASI’NIN  organizasyonuyla Yeminli Mali Müşavir Ahmet Gündüz tarafından “İNŞAAT MUHASEBESİ VE KDV İADE İŞLEMLERİ” konulu Seminer düzenlendi.

GEBZE TİCARET ODASI’nın Konferans Salonunda düzenlenen Semineri AG Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim AŞ. Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Yeminli Mali Müşavir Ahmet Gündüz tarafından verildi.  Seminere Oda Üyelerinin yanısıra çok sayıda SMMM ve Firma Sahipleri katıldı.

Seminer, GEBZE TİCARET ODASI’nda açış konuşması ile başladı. Meslektaşların Eğitim ve  Seminerlere gelmelerinin onlara güncel tutacağını belirtildi.  Yeminli Mali Müşavir Ahmet Gündüz’ü ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade eden açılış konuşmasından sonra İNŞAAT MUHASEBESİ VE KDV İADE İŞLEMLERİNİN önemi anlatıldı.

Program, Yeminli Mali Müşavir Ahmet Gündüz’ün sunumuyla devam etti. İnteraktif biçimde, sunumlar, görseller ve pratik bilgilerle devam eden seminer katılımcılarca ilgiyle izlendi.

YMM Ahmet Gündüz, açıklamasında "KDV Kanunu hem oran olarak % 1, % 8, % 18 olmak üzere 3 oranlı bir kanun, hem de Tahakkuk esasına göre tahakkuk eden bir Vergi. Türkiye'de KDV Vergisinin büyük bir kısmı % 18 oranlı ürün gurubundan alınmakta, Vergi İndirim mekanizması sebebiyle, hem mükellefler tarafından sahte veya muhteviyatı itibari ile yanıltıcı belge kullanımını, kayıt dışılığı arttırmaktadır.

Maliye Bakanlığı kayıt dışılığı azaltmak için dürüst mükellefler üzerinden denetimlerle kayıt dışılığı azaltmak için ayrıca büyük çabalar sarf etmektedir.

Ayrıca Vergi Mal veya hizmetin geliri tahsil edilmeden fatura veya belge düzenlendiği anda ödenmekte olup, Vadeli satış yapan Mükelleflerin eline satış bedeli geçmeden borç tahakkuk ederek mükellefleri zor duruma düşürmekte, vergi borcu üretmektedir. "dedi

 

Soru cevap şeklinde, yoğun geçen seminer tüm katılımcıların memnuniyeti ile sona erdi. 


BU HABERİ SOSYAL MEDYA DA PAYLAŞ